Sieć Badawcza Łukasiewicz
Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Drukuj Udostępnij

24 października br. odbyło się pierwsze w Polsce wspólne spotkanie naukowców i przedsiębiorców związanych z technologią spiekania iskrowo-plazmowego (SPS) – innowacyjną technologią wytwarzania materiałów z proszków metalicznych i ceramicznych. Materiały wytworzone metodą SPS mają zastosowanie w medycynie oraz najbardziej wymagających gałęziach przemysłu.

Organizatorami Seminarium byli: Instytut Obróbki Plastycznej, który od 2011 roku prowadzi liczne prace naukowe nad nowymi materiałami, z wykorzystaniem technologii SPS oraz innowacyjna firma Usługi Ślusarskie z Sieroszewic, która oferuje usługi obróbki skrawaniem oraz projektowanie i produkcję maszyn CNC.

W skład komitetu naukowego seminarium weszło wielu cenionych naukowców z Polski i zagranicy, a jego przewodniczącym został prof. dr. José Manuel Torralba, wybitny specjalista z zakresu metalurgii proszków, redaktor naczelny czasopisma „Powder Metallurgy”.

W seminarium wzięło udział 45 uczestników, w tym: 34 osoby z 14 instytucji naukowych i 11 osób z 5 przedsiębiorstw.

Podczas seminarium zaprezentowane zostały najnowsze wyniki badań polskich naukowców oraz oferty firm takich jak: Geni-Core, KAMB Import-Export, czy PL-AMS, które dostarczają na potrzeby nauki najwyższej klasy urządzenia, materiały i narzędzia. Wygłoszono 15 referatów. Zainteresowanie wynikami badań wyraziła firma John Crane z USA, która jest jednym z największych na świecie dostawców usług inżynieryjnych. Podczas Seminarium zaprezentowano także innowacyjne w skali świata, polskie urządzenie do spiekania iskrowo-plazmowego U-FAST firmy Geni-Core.

Szczegóły dotyczące Seminarium (link do str. http://1sps.inop.poznan.pl/)

Drukuj Udostępnij