W dniu 25.03.2019 r. w Instytucie Obróbki Plastycznej odbyło się szkolenie dotyczące zasad raportowania wyników z prowadzonych badań i rozliczania projektów w ramach programu Komisji Europejskiej „Horyzont 2020”. Szkolenie było prowadzone przez konsultantów z Regionalnego Punktu Kontaktowego z Poznania dla pracowników Instytutu, zajmujących się rozliczaniem projektów  w ramach „Horyzont 2020” oraz naukowców prowadzących badania. Podczas spotkania zostały poruszone kwestie kwalifikowalności wydatków, sprawozdawczości oraz audytów przeprowadzanych przez Komisje Europejską.