Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ

„Dzień z Dzieckiem” w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytucie Obróbki Plastycznej – Podsumowanie

Duże emocje towarzyszyły dzieciom i ich rodzicom podczas obchodów „Dnia z Dzieckiem” w Łukasiewiczu. W piątek, 31 maja, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Obróbki Plastycznej gościł ponad 20-osobową grupę dzieci pracowników Instytutu Sieci. Najmłodsi to roczne dzieci, najstarsi – nastolatkowie, więc zapewnienie gościom atrakcji okazało się dla gospodarzy sporym wyzwaniem.

Była wizyta w miejscu pracy rodzica, poznanie współpracowników i przełożonego mamy lub taty oraz spotkanie z Dyrektorem Instytutu Sieci, który obdarował swoich wyjątkowych gości drobnymi upominkami. Największe zainteresowanie i radość wzbudziło zwiedzanie Zakładu Badania Metali, gdzie starsze dzieci uczestniczyły w badaniach wytrzymałościowych i obserwacjach struktury materiałów oraz poznanie gniazda kucia i linii kształtowania uchwytów. Pracownicy odwiedzanych miejsc musieli wykazać się dużym profesjonalizmem i nie lada inteligencją, by przystępnie opowiedzieć o obserwowanych zjawiskach i procesach oraz odpowiedzieć na niejednokrotnie bardzo trudne pytania gości.

Na 2 godziny kilku pracowników naukowych kitle zamieniło na kolorowe maseczki i objęło rolę animatorów zabaw integracyjnych dla maluchów. Na zakończenie wizyty dzieci zjadły wspólny posiłek, a potem wróciły z rodzicami do domu.

Atmosfera dziecięcej radości i zadowolenia towarzyszyła pracownikom Instytutu przez cały dzień.