Sieć Badawcza Łukasiewicz
– Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Drukuj Udostępnij
„Dzień z Dzieckiem” w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytucie Obróbki Plastycznej – Podsumowanie

Duże emocje towarzyszyły dzieciom i ich rodzicom podczas obchodów „Dnia z Dzieckiem” w Łukasiewiczu. W piątek, 31 maja, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Obróbki Plastycznej gościł ponad 20-osobową grupę dzieci pracowników Instytutu Sieci. Najmłodsi to roczne dzieci, najstarsi – nastolatkowie, więc zapewnienie gościom atrakcji okazało się dla gospodarzy sporym wyzwaniem.

Była wizyta w miejscu pracy rodzica, poznanie współpracowników i przełożonego mamy lub taty oraz spotkanie z Dyrektorem Instytutu Sieci, który obdarował swoich wyjątkowych gości drobnymi upominkami. Największe zainteresowanie i radość wzbudziło zwiedzanie Zakładu Badania Metali, gdzie starsze dzieci uczestniczyły w badaniach wytrzymałościowych i obserwacjach struktury materiałów oraz poznanie gniazda kucia i linii kształtowania uchwytów. Pracownicy odwiedzanych miejsc musieli wykazać się dużym profesjonalizmem i nie lada inteligencją, by przystępnie opowiedzieć o obserwowanych zjawiskach i procesach oraz odpowiedzieć na niejednokrotnie bardzo trudne pytania gości.

Na 2 godziny kilku pracowników naukowych kitle zamieniło na kolorowe maseczki i objęło rolę animatorów zabaw integracyjnych dla maluchów. Na zakończenie wizyty dzieci zjadły wspólny posiłek, a potem wróciły z rodzicami do domu.

Atmosfera dziecięcej radości i zadowolenia towarzyszyła pracownikom Instytutu przez cały dzień.

Drukuj Udostępnij