Sieć Badawcza Łukasiewicz
– Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

I-Centrum stanowi jednolitą, innowacyjną infrastrukturę teleinformatyczną, obsługującą realizację poszczególnych elementów procesów badawczych w Instytucie, wykorzystywaną do zarządzania procesami badawczymi w pełnym cyklu ich realizacji: od pomysłu, poprzez analizę wykonalności, realizację, aż do ich rozliczenia i oceny efektywności. Stworzony System Zarządzania Pracami B+R oparty na normie UNE 166.002 jest integralną częścią systemu zarządzania w Instytucie.

I-Centrum powstało w wyniku realizacji w latach 2009–2012 projektu dofinansowanego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, działanie 2.3. Inwestycje związane z rozwojem infrastruktury informatycznej nauki pt. „I-Centrum – komputerowe centrum zarządzania procesami badawczymi w Instytucie Obróbki Plastycznej w Poznaniu”.

Głównym celem projektu była modernizacja i informatyzacja bazy naukowo-badawczej Instytutu oraz stworzenie usługowej platformy zarządzania procesami badawczymi, umożliwiającej konsolidację rozdrobnionych struktur oraz zwiększenie potencjału badawczego do poziomu odpowiadającego kryteriom ocen jednostek naukowych, strategii Instytutu, a także upowszechnianie i wymianę wyników badań w Polsce i za granicą.