Sieć Badawcza Łukasiewicz
– Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Dostepna jest także Deklaracja Dostępności.

Drukuj Udostępnij

24 października 2019 roku w Warszawie, w siedzibie Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytucie Technologii Materiałów Elektronicznych oraz w siedzibie firmy GeniCore Sp. z o.o., odbyło się drugie spotkanie naukowców i przedsiębiorców związanych z technologią spiekania iskrowo-plazmowego (SPS) – innowacyjną technologią wytwarzania materiałów z proszków metalicznych i ceramicznych. Materiały wytwarzane metodą SPS znajdują zastosowanie w najbardziej wymagających gałęziach przemysłu.

Organizatorami II Ogólnopolskiego Seminarium Spark Plasma Sintering byli: GeniCore Sp. z o.o., ŁUKASIEWICZ – Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych, ŁUKASIEWICZ – Instytut Obróbki Plastycznej oraz Usługi Ślusarskie z Sieroszewic.

W skład komitetu naukowego seminarium weszło wielu cenionych naukowców z Polski i z zagranicy, a gościem specjalnym seminarium był Jan Räthel z Fraunhofer-Institut für Keramische Technologien und Systeme (IKTS) z Drezna, który wygłosił wykład otwierający pt. „The FAST/SPS Tool – Considerations on Scalability”.

W seminarium wzięły udział łącznie 62 osoby, w tym 40 osób z 12 jednostek naukowych i 22 osoby z 6 przedsiębiorstw.

Podczas seminarium zaprezentowane zostały najnowsze wyniki badań polskich naukowców oraz efekty wdrożenia do praktyki przemysłowej technologii U-FAST firmy GeniCore. Wygłoszono 19 referatów. Podczas Seminarium zaprezentowano także polskie urządzenie do spiekania iskrowo-plazmowego w technologii U-FAST firmy Geni-Core. W laboratorium firmy przeprowadzono proces spiekania, podczas którego omówiono funkcjonalności urządzenia i ich wpływ na rezultaty procesu wytwarzania materiałów.

Coroczne Ogólnopolskie Seminarium Spark Plasma Sintering jest jednym z pierwszych wspólnych przedsięwzięć Instytutów współtworzących Sieć Badawczą Łukasiewicz. Sukces tego wydarzenia opiera się na idei networkingu: seminarium stanowi platformę wymiany informacji, zasobów, wzajemnego poparcia i możliwości, tworzącą sieć wzajemnych kontaktów pomiędzy nauką i biznesem.

Podczas seminarium ogłoszono, że III edycja seminarium odbędzie się w siedzibie Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytucie Zaawansowanych Technologii Wytwarzania w Krakowie w październiku 2020 roku.

 

Szczegóły dotyczące Seminarium: http://2sps.inop.poznan.pl/

 

Drukuj Udostępnij