Sieć Badawcza Łukasiewicz
– Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Dostepna jest także Deklaracja Dostępności.

Drukuj Udostępnij

W dniu 8 lipca na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej odbyła się publiczna obrona pracy doktorskiej naszego kolegi – Szymona Szkudelskiego. Z dumą informujemy, iż 17 lipca Komisja ds. Stopni Naukowych w dyscyplinie Inżynieria Mechaniczna Politechniki Wrocławskiej nadała mu stopień doktora nauk inżynieryjno-technicznych, a także wyróżniła jego rozprawę pt. „Wytwarzanie struktury ultradrobnoziarnistej z wykorzystaniem koncepcji metody wyciskania bocznego wspomaganego tarciem.

Publiczna obrona pracy doktorskiej

Publiczna obrona pracy doktorskiej

Dr inż. Szymon Szkudelski w swojej rozprawie przeanalizował i zweryfikował możliwości zastosowania nowej metody wyciskania bocznego wspomaganego tarciem do wytwarzania na skalę półprzemysłową i przemysłową materiałów o strukturze ultradrobnoziarnistej, które charakteryzują się dobrymi właściwościami mechanicznymi oraz jednorodnością struktury. W ramach swojej pracy skonstruował nowatorskie stanowisko do wyciskania bocznego wspomaganego tarciem oraz opracował jego pełną dokumentację konstrukcyjną. Tym samym wykazał się nie tylko niezbędną wiedzą z zakresu przedmiotu pracy, stosowanych technik czy metod badawczych, ale również umiejętnościami konstrukcyjnymi i analitycznymi w obszarze budowy i eksploatacji maszyn, rozwiązując problemy o ważnym znaczeniu poznawczym oraz technologicznym z zakresu obróbki plastycznej i nowych metod stosowanych, celem uzyskiwania nowej jakości dla znanych już materiałów i synergicznego wykorzystania zalet poznanych już metod kształtowania.

Publiczna obrona pracy doktorskiej to wyzwanie, któremu czoło stawiają najlepsi, dlatego jesteśmy dumni z Szymona i serdecznie mu gratulujemy. Łukasiewicz – INOP tworzą ludzie, a ich zaangażowanie jest najważniejsze, gdyż to właśnie ono gwarantuje stały rozwój i potencjał nie tylko naszego Instytutu, ale i całej Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Drukuj Udostępnij