Sieć Badawcza Łukasiewicz
– Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Dostepna jest także Deklaracja Dostępności.

Drukuj Udostępnij

 

2 URODZINY SIECI BADAWCZEJ ŁUKASIEWICZ

Dzisiaj 2 urodziny świętuje Sieć Badawcza Łukasiewicz – trzecia co do wielkości sieć badawcza w Europie, która zrzesza ponad 30 instytutów badawczych w 12 polskich miastach. Razem budujemy markę Łukasiewicz.

Łukasiewicz to nauka, która pracuje dla przedsiębiorczości, wspierając rozwój polskich firm. Eksperci diagnozują problem technologiczny, następnie opracowują rozwiązania, z których wybierają najlepszy. Jeśli przedsiębiorca szuka komplementarnej usługi może nam również rzucić wyzwanie za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie www.lukasiewicz.gov.pl. Dzięki funkcjonującemu w Łukasiewiczu modelowi „rzucania wyzwań” możemy przedstawić przedsiębiorcy w zaledwie 15 dni pomysł na rozwiązanie jego problemu technologicznego. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: zdrowie, inteligentna i czysta mobilność, transformacja cyfrowa oraz zrównoważona gospodarka i energia.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Obróbki Plastycznej jako członek dwóch Grup Badawczych Łukasiewicza: Zrównoważona Gospodarka i Energia, a także Transformacja Cyfrowa – stanowi silne zaplecze eksperckie dla podmiotów gospodarczych w zakresie kucia, metalurgii proszków, obróbki cieplnej i cieplno-chemicznej, technologii materiałowych, mikro- i nanotechnologii oraz automatyzacji produkcji. Jesteśmy czołową jednostką naukowo-badawczą, która oferuje zaawansowane i innowacyjne rozwiązania w obszarze technologii oraz konstrukcji maszyn, a także urządzeń i narzędzi do pozahutniczej obróbki plastycznej.

Druga rocznica powstania Łukasiewicza znajduje się w cieniu pandemii koronawirusa. Sytuacja jest poważna i nie sprzyja świętowaniu. Instytuty Łukasiewicza aktywnie działają w walce z COVID-19. Na różnym etapie zaawansowania znajduje się kilkanaście projektów naukowo-badawczych i inżynierskich. Szczegóły dotyczące Tarczy Naukowej Łukasiewicza można znaleźć na stronie: https://lukasiewicz.gov.pl/media/informacje-prasowe/tarcza-naukowa.

 

Drukuj Udostępnij