Sieć Badawcza Łukasiewicz
– Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Dostepna jest także Deklaracja Dostępności.

Drukuj Udostępnij

W dniu 16 czerwca we Wrocławiu odbyło się specjalistyczne, zamknięte spotkanie, dedykowane dla tłoczni oraz firm produkcyjnych z branż: automotive, AGD, maszynowej i pokrewnych, w których występuje proces tłoczenia, organizowane przez Automotive Production Support (production-support.pl). Spotkanie pod tytułem „Optymalizacja procesu i nowe technologie” dotyczyło obszaru obróbki plastycznej metali i skierowane było dla m.in. osób zarządzających obszarami produkcyjnymi w firmach.

Przez cały dzień omawiane były w gronie specjalistów procesy obróbki plastycznej metali oraz technologie wspierające, pozytywnie wpływające na konkurencyjność danego rozwiązania oraz firmy na rynku. Prelegentami byli doświadczeni menedżerowie i wieloletni praktycy w zakresie procesów obróbki plastycznej metali. Łukasiewicz – INOP reprezentował mgr inż. Marcin Majewski – doktorant w ramach programu „Doktorat wdrożeniowy” – który w czasie spotkania przedstawił swoją prezentację pt. „Wyoblanie osiowo niesymetryczne”.

Mgr inż. Marcin Majewski z Zakładu Tłoczenia, przygotowuje na Politechnice Łódzkiej doktorat wdrożeniowy, dotyczący wyoblania osiowo niesymetrycznego. Celem jego badań w pracy doktorskiej jest opracowanie zbioru procedur, które pozwolą projektować i optymalizować proces produkcyjny wyrobów wyoblanych osiowo niesymetrycznych na wyoblarce MWS–200, zaprojektowanej i skonstruowanej w Zakładzie Tłoczenia, która została nagrodzona Złotym Laurem Innowacyjności w konkursie im. Stanisława Staszica w roku 2019. Wyoblanie wyrobów osiowo niesymetrycznych jest technologią innowacyjną i wymaga bardziej zaawansowanych metod projektowania technologii procesu niż konwencjonalne wyoblanie produktów osiowo symetrycznych. Opisanie procedur i wpływu wybranych parametrów technologicznych na przebieg procesu znacznie ułatwi i przyspieszy etap opracowania trajektorii i przyczyni się do szerszego stosowania komercyjnego. Skrócenie czasu projektowania przyczyni się korzystnie do zmniejszenia ceny wyrobu, co z kolei wpłynie pozytywnie na konkurencyjność danego rozwiązania oraz firmy na rynku.

Drukuj Udostępnij