Sieć Badawcza Łukasiewicz
– Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Dostepna jest także Deklaracja Dostępności.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Obróbki Plastycznej prowadzi prace i projekty badawczo-rozwojowe w obszarze budowy i eksploatacji maszyn, inżynierii materiałowej, mechaniki, automatyki i robotyki oraz inżynierii biomedycznej, odpowiadając na bieżące potrzeby rynku. Instytut jest wiodącą jednostką badawczą w zakresie technologii oraz konstrukcji maszyn, urządzeń i narzędzi do pozahutniczej obróbki plastycznej oraz metalurgii proszków.

Misją Łukasiewicz – INOP jest podnoszenie konkurencyjności przedsiębiorstw, zwłaszcza małych i średnich, poprzez wdrażanie zaawansowanych, innowacyjnych i efektywnych technologii do praktyki przemysłowej.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Obróbki Plastycznej prowadzi prace naukowe i badawczo-rozwojowe zgodnie z priorytetowymi kierunkami strategicznymi państwa i Europejskiej Przestrzeni Badawczej, określonymi m.in. w dokumentach:

  • Strategia na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju,
  • Program Operacyjny Inteligentny Rozwój,
  • „Horyzont 2020” – Program Ramowy w Zakresie Badań Naukowych i Innowacji na lata 2014-2020,
  • Agenda Zrównoważonego Rozwoju 2030,
  • Krajowe Inteligentne Specjalizacje.

Gwarancją najwyższej jakości prowadzonych badań i prac jest doświadczona i kreatywna kadra wspomagana zaawansowanymi systemami informatycznymi, nowoczesnym zapleczem naukowo-badawczym i laboratoryjnym, wdrożony System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001 oraz Akredytowane Laboratorium Badawcze spełniające wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025.