Sieć Badawcza Łukasiewicz
– Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Dostepna jest także Deklaracja Dostępności.

I-Centrum stanowi jednolitą, innowacyjną infrastrukturę teleinformatyczną, obsługującą realizację poszczególnych elementów procesów badawczych w Instytucie, wykorzystywaną do zarządzania procesami badawczymi w pełnym cyklu ich realizacji: od pomysłu, poprzez analizę wykonalności, realizację, aż do ich rozliczenia i oceny efektywności. Stworzony System Zarządzania Pracami B+R oparty na normie UNE 166.002 jest integralną częścią systemu zarządzania w Instytucie.

I-Centrum powstało w wyniku realizacji w latach 2009–2012 projektu dofinansowanego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, działanie 2.3. Inwestycje związane z rozwojem infrastruktury informatycznej nauki pt. „I-Centrum – komputerowe centrum zarządzania procesami badawczymi w Instytucie Obróbki Plastycznej w Poznaniu”.

Głównym celem projektu była modernizacja i informatyzacja bazy naukowo-badawczej Instytutu oraz stworzenie usługowej platformy zarządzania procesami badawczymi, umożliwiającej konsolidację rozdrobnionych struktur oraz zwiększenie potencjału badawczego do poziomu odpowiadającego kryteriom ocen jednostek naukowych, strategii Instytutu, a także upowszechnianie i wymianę wyników badań w Polsce i za granicą.