Sieć Badawcza Łukasiewicz
– Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Dostepna jest także Deklaracja Dostępności.

W Instytucie od 1999 r. działa System Zarządzania Jakością (SZJ) zgodny z normą ISO 9001, certyfikowany przez Lloyd’s Register Quality Assurance (Nr Certyfikatu Zatwierdzenia: 10266404).

System Zarządzania Jakością obejmuje: Projektowanie technologii, maszyn, urządzeń i narzędzi do obróbki plastycznej metali oraz prace badawczo-rozwojowe. Wytwarzanie wyrobów metodami obróbki plastycznej oraz gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie informacji naukowo-technicznej.

SZJ ukierunkowany jest na ciągłe doskonalenie skuteczności funkcjonowania organizacji poprzez spełnienie wymagań i oczekiwań klientów oraz innych stron zainteresowanych. Tym samym jest on narzędziem do osiągnięcia sukcesu Łukasiewicz – INOP na rynku krajowym i zagranicznym.
Zbudowany w Łukasiewicz – INOP SZJ wg normy PN-EN ISO 9001 opiera się na następujących zasadach zarządzania jakością: orientacja na klienta, przywództwo, zaangażowanie ludzi, podejście procesowe, doskonalenie, podejmowanie decyzji na podstawie dowodów, zarządzanie relacjami. Zasady te mają swoje odzwierciedlenie w Polityce Jakości i celach jakościowych ustalonych przez Kierownictwo Instytutu oraz w procesach systemowych wyodrębnionych w działalności Łukasiewicz – INOP.

Polityka Jakości w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytucie Obróbki Plastycznej ukierunkowana jest na osiągnięcie pełnego zadowolenia Klientów z wykonywanych badań naukowych i prac rozwojowych; wytwarzania odkuwek; świadczonych usług oraz informacji naukowo-technicznej z zakresu pozahutniczej obróbki plastycznej, inżynierii materiałowej, tribologii, nanotribologii i nanotechnologii.