Sieć Badawcza Łukasiewicz
– Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Dostepna jest także Deklaracja Dostępności.

65 lat Instytutu Obróbki Plastycznej

Monografia „65 lat Instytutu Obróbki Plastycznej”

Z okazji Jubileuszu 65-lecia Instytutu Obróbki Plastycznej w Poznaniu wydana została monografia pt. „65 lat Instytutu Obróbki Plastycznej”, zawierająca historię Instytutu, rozwój podstawowych technologii i kierunków badań, a także jego obecną aktywność. W opracowaniu przedstawiono misję i perspektywy rozwoju Instytutu, dzisiejszą działalność naukowo-badawczą, rozwój kadry, działalność Rady Naukowej Instytutu, działalność normalizacyjną, biblioteczno-informacyjną i wydawniczą, System Zarządzania Jakością i I-Centrum – komputerowe centrum zarządzania procesami badawczymi w Instytucie Obróbki Plastycznej, działalność marketingową i promocyjną, ochronę własności przemysłowej, a także działalność Zakładu Doświadczalnego, aktywność społeczną, związkową i turystyczną. Monografię kończy alfabetyczny wykaz pracowników Instytutu, sporządzony na podstawie dokumentów kadrowych i archiwalnych.
Autorami poszczególnych rozdziałów są obecni i byli pracownicy Instytutu.

„Dziś Instytut jest wiodącym instytutem badawczym w swej branży, z dużymi perspektywami na dalszy, harmonijny rozwój. Na sukces INOP pracowało kilka pokoleń naukowców, inżynierów, pracowników administracyjnych i fizycznych. Dzięki ich determinacji, wizji i pasji Instytut zajmuje dziś znaczącą pozycję na naukowo-badawczej mapie kraju. Na kartach monografii przewija się wiele nazwisk osób mających wpływ na to, jak dziś wygląda INOP. Przedstawiono historię Instytutu i znaczące wydarzenia, aż po najnowsze osiągnięcia i wyróżnienia. Można także za-poznać się z nowymi kierunkami rozwojowymi Instytutu skierowanymi na realizację przedsięwzięć innowacyjnych, a dotyczącymi nanomateriałów i nanoukładów wielofunkcyjnych. (…) Zapraszamy do lektury monografii, do prześledzenia losów jednego z bardziej znaczących instytutów naukowo-badawczych w kraju.”
(ze Wstępu)

 

Tytuł: 65 lat Instytutu Obróbki Plastycznej
Opracowanie redakcyjne: Ewa Szymańska, Bartosz Trzebiatowski
Wydawca: Instytut Obróbki Plastycznej
Miejsce i rok wydania: Poznań 2014
Objętość: 227 stron
Format: B5
Oprawa: twarda zszywana
ISBN 978-83-935352-2-4
Cena: 25,97 PLN

Kontakt w sprawie zakupu:
Centrum Promocji i Wydawnictw
tel. (61) 657 05 55 wew. 365 , email: biblioteka[at]inop.poznan.pl