Sieć Badawcza Łukasiewicz
– Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Dostepna jest także Deklaracja Dostępności.

Endoproteza krążka międzykręgowego kręgosłupa

Monografia pt. „Endoproteza krążka międzykręgowego kręgosłupa – konstrukcja, technologia wytworzenia i przygotowania do zastosowań klinicznych”, pod redakcją Konstantego Skalskiego, Łukasiewicz – INOP Poznań 260 s.

Monografia to wydana przez Łukasiewicz – INOP praca zbiorowa, obejmująca swoim zakresem tematykę kształtowania, doboru materiałów i charakterystyki pracy implantów międzykręgowych kręgosłupa ludzkiego.

Opracowanie jest wynikiem realizacji dwóch projektów: badawczego NCBiR nr NN 507479537 pt. „Badanie i ocena funkcjonalności implantów kręgosłupa w aspekcie materiałowym i tribologicznym” oraz projektu rozwojowego NCBiR nr 03-0014-10 „Endoproteza krążka międzykręgowego kręgosłupa”, zajmujących się inżynierią biomedyczną w kontekście wykorzystania nauki i techniki do wytwarzania biozgodnych elementów zamiennych ludzkiego układu kostnego.

Monografia składa się z sześciu rozdziałów zajmującymi się poszczególnymi aspektami badań, historii, metodyk, obrazowania i produkcji endoprotez:

  1. Wstęp
  2. Techniki obrazowania medycznego w badaniach kręgosłupa.
  3. Projektowanie parametryczne endoprotez.
  4. Procesy technologiczne wytwarzania endoprotez.
  5. Prototypy endoprotez i ich ocena po procesach technologicznego wytwarzania.
  6. Podsumowanie, wnioski końcowe.

Dobrze udokumentowane i bogata w treści monografia skupia się na wykorzystaniu wiedzy naukowej i metod mających na celu odtworzenie biomechaniki kręgosłupa z wykorzystaniem biozgodnych materiałów w taki sposób, aby implant pracował jak najdłużej bez negatywnych skutków dla jego posiadacza. Autorami rozdziałów są uczestnicy projektów z Instytutu Obróbki Plastycznej i Politechniki Warszawskiej.

„Cała monografia jest interesująca z poznawczego i humanitarnego punktu widzenia…”
„…lektura monografii pozwala bliżej zorientować się, po co medycynie jest potrzebna technika…”
Prof. dr hab. inż. Tadeusz Burakowski, Inżynieria Powierzchni nr 4-2014.

Okładka książki

Okładka książki

Monografia wydana jest w kolorze, w twardej oprawie.
ISBN 978-83-935352-1-7
Cena 63,84 PLN z VAT (+koszty wysyłki)

Kontakt w sprawie zakupu:
Centrum Promocji i Wydawnictw,
tel. (61) 657 05 55 wew. 365 , email: biblioteka[at]inop.lukasiewicz.gov.pl