Sieć Badawcza Łukasiewicz
– Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Dostepna jest także Deklaracja Dostępności.

Kontrola jakości wytwarzania części dokładnych

Wiśniewska-Weinert H.: Kontrola jakości wytwarzania części dokładnych z proszków metali. Łukasiewicz – INOP, Poznań 2013, 65 s. bibliogr. 29 poz.

Skrypt składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Część pierwsza zawiera podstawowe informacje o procesach wytwarzania proszków oraz o ich właściwościach metalurgicznych, geometrycznych i mechanicznych, istotne przy projektowaniu procesów wytwarzania części z proszków. Dokonano przeglądu materiałów proszkowych, w szczególności na bazie żelaza. Omówiono sposoby produkcji gotowych wyrobów z proszków metali, w jednej i dwóch operacjach kształtowania. Przedstawiono zalecenia do projektowania przyrządów i narzędzi stosowanych przy produkcji części z proszków. W części drugiej zaproponowano instrukcję kontroli jakości wytwarzania, w jednej operacji z obróbką cieplno-chemiczną, części typu walec oraz instrukcję kontroli jakości wytwarzania, w dwóch operacjach kształtowania, wyrobu typu pierścień. Każda instrukcja zawiera kartę technologiczną wyrobu z opisem operacji oraz karty operacji, od przygotowania mieszanki poprzez kontrolę końcową, do pakowania i magazynowania. Skrypt może służyć jako materiał dydaktyczny dla studentów oraz początkujących naukowców i technologów zajmujących się problematyką kształtowania z proszków metali wyrobów o dokładnych kształtach.

Kontakt:
Centrum Promocji i Wydawnictw,
tel. (61) 657 05 55 wew. 365, email: biblioteka[at]inop.lukasiewicz.gov.pl