Sieć Badawcza Łukasiewicz
– Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Dostepna jest także Deklaracja Dostępności.

Akronim: INLWB

Okres realizacji: 2014–2016

Kwota dofinansowania dla INOP: 1 010 620,00 zł

Projekt realizowany przez konsorcjum w składzie:

  • Instytut Obróbki Plastycznej – Lider,
  • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie,
  • TERMETAL PIOTR GLANER sp. k.

W ramach projektu wykonano badania pozwalające na opracowanie nowych gatunków stali oraz weryfikację jej przydatności na walce do walcowania na zimno. Badania eksploatacyjne wykonano u przemysłowego partnera projektu posiadającego nowoczesna linię technologiczną do walcowania. Trwałość aktualnych walców to ok. 100 ton, a zakładany min. wzrost trwałości, który zamierza się osiągnąć to 500 t. Rozszerzony zakres ofert przedsiębiorstwa zostanie w przyszłości również o wykonywanie płaskowników walcowanych o określonych właściwościach i strukturze. Zrealizowane to będzie dzięki opracowanemu w ramach projektu nowatorskiemu systemowi grzania i chłodzenia po procesie walcowania, już na linii technologicznej. Opracowano bazę danych parametrów umożliwiającą wykonanie wyrobów pod określone właściwości przy zachowaniu bardzo dużej wydajności procesu.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.