Sieć Badawcza Łukasiewicz
– Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Dostepna jest także Deklaracja Dostępności.

Okres realizacji : 01.09.2018 – 31.12.2019

Wartość projektu : 1 060 846,00 zł

Wartość dofinansowania z UE: 688 650,00 zł

Projekt nr RPWP.01.02.00-30-0004/17 realizowany przez Instytut Obróbki Plastycznej

Celem projektu jest budowa innowacyjnego i unikatowego stanowiska do gazodynamicznego natryskiwania na zimno warstw z proszków metalicznych i ceramicznych przeznaczonych na potrzeby nieustannie rozwijającego się przemysłu oraz medycyny. Ponadto, przeprowadzone zostaną prace badawczo-rozwojowe mające na celu opracowania innowacyjnej technologii nakładania powłok hydroksyapatytowych z udziałem nanocząstek miedzi na potrzeby medycyny oraz regeneracji licznych narzędzi stosowanych w przemyśle.

 

Efektem projektu będzie wdrożenie w Instytucie Obróbki Plastycznej innowacyjnego stanowiska do gazodynamicznego natryskiwania warstw na zimno z proszków metalicznych i ceramicznych w warunkach próżni. Realizacja projektu spowoduje podniesienie poziomu innowacyjności prowadzonych badań naukowych oraz przyczyni się do poszerzenia oferty usługowej w zakresie nowych technologii. Planuje się także dokonanie zgłoszenia patentowego.