Sieć Badawcza Łukasiewicz
Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Akronim: NANOMET

Okres realizacji: 2010–2015

Kwota dofinansowania dla INOP: 4 454 000,00 zł

Projekt realizowany przez konsorcjum w składzie:

  • Politechnika Warszawska – Koordynator,
  • Instytut Obróbki Plastycznej,
  • Instytut Wysokich Ciśnień PAN,
  • Politechnika Rzeszowska.

Celem projektu było opracowanie, wytworzenie i przedstawienie do komercjalizacji nowych materiałów metalicznych o strukturze nanometrycznej. Materiały charakteryzują się lepszymi właściwościami (szczególnie wytrzymałościowymi) i umożliwiają wytwarzanie nowych produktów o korzystniejszych cechach funkcjonalnych. Obszary zastosowania nowo wytworzonych materiałów przewiduje się w nowoczesnych gałęziach gospodarki, takich jak przemysł lotniczy, motoryzacyjny, energetyczny i biomedyczny.

NANOMET jest projektem kluczowym Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka realizowanym w priorytecie 1 „Badania i rozwój nowoczesnych technologii”, działanie 1.3 „Wsparcie projektów B+R na rzecz przedsiębiorców realizowanych przez jednostki naukowe”, poddziałanie 1.3.1 Projekty rozwojowe.

Unia Europejska

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka