Sieć Badawcza Łukasiewicz
– Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Dostepna jest także Deklaracja Dostępności.

Okres realizacji: 2006–2007

Projekt realizowany w ramach Priorytetu 1 „Rozwój przedsiębiorczości i wzrost innowacyjności poprzez wzmocnienie instytucji otoczenia biznesu”, Działania 1.4. Wzmocnienie współpracy między sferą badawczo-rozwojową a gospodarką, Poddziałania 1.4.3. Inwestycje związane z budową, modernizacją i wyposażeniem specjalistycznych laboratoriów CZT i Centrów Doskonałości, działających w priorytetowych dziedzinach rozwoju polskiej gospodarki.

Celem projektu był dalszy rozwój i doskonalenie nowych technologii opartych na kompleksowych badaniach mechanizmów i zjawisk zachodzących w procesach obróbki plastycznej metali.
W wyniku realizacji projektu zbudowano w Instytucie nowoczesne gniazdo badawcze, umożliwiające przeprowadzanie kompleksowych badań naukowo-doświadczalnych, celem pozyskania danych do projektowania nowych technologii kształtowania obrotowego.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w 75 % z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz w 25 % z krajowych środków publicznych.