Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ
Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Okres realizacji: 01.03.2016 – 31.12.2018

Całkowity koszt projektu: 1 826 257,86 zł

Kwota dofinansowania dla INOP: 1 032 519,79 zł

Projekt „Termomodernizacja zespołu budynków laboratoryjnych i technologicznych Instytutu Obróbki Plastycznej w Poznaniu” w ramach poddziałania 1.3.1 oś priorytetowa I Zmniejszenie emisyjności gospodarki Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Istotą projektu jest poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej, należących do Instytut Obróbki Plastycznej. Zmodernizowane obiekty będą stanowić wysokiej jakości przestrzeń dla realizacji projektów naukowobadawczych w skali ponadregionalnej i międzynarodowej. W ramach projektu przewiduje się m.in.: docieplenie stropodachów oraz ścian budynków, wymiana okien, wymiana opraw oświetleniowych na oprawy oświetlenia ledowego, montaż ogniw fotowoltaicznych.

Zgodnie z zapisami umowy o dofinansowanie POIS.01.03.01-00-0180/16-00 informujemy o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć w wykorzystaniu środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Ewentualne nieprawidłowości można zgłaszać za pośrednictwem adresu e-mail: naduzycia.POIS@mir.gov.pl lub specjalnego formularza zamieszczonego na stronie: http://www.pois.gov.pl/nieprawidlowosci