Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ
Instytut Obróbki Plastycznej

Proszę zapoznaj się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Korzystanie ze strony oznacza jej akceptację.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Projekt realizowany w ramach Priorytetu I „Konkurencyjność przedsiębiorstw”, Działania 1.4 „Wsparcie przedsięwzięć powiązanych z Regionalną Strategią Innowacji”, Schematu II Infrastruktura badawczo-rozwojowa, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (WRPO ) na lata 2007–2013.

Całkowita wartość projektu: 774 900,00 zł

Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 535 500,00 zł

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

Celem projektu było utworzenie Laboratorium Metrologicznego świadczącego usługi w sferze B+R i wykonującego projekty badawcze dla wielkopolskich przedsiębiorstw oraz ośrodków naukowych. Cel ten był spójny z celami Priorytetu I WRPO.

W wyniku realizacji projektu powstało nowoczesne Laboratorium Metrologiczne oferujące usługi m.in. dla przedsiębiorstw z następujących branż:

  • produkcja pojazdów i elementów dla przemysłu samochodowego,
  • produkcja maszyn i urządzeń,
  • produkcja wyrobów z metalu.

Laboratorium zajmuje się pomiarem długości i kąta, kontrolą międzyoperacyjną wytwarzania jednostkowego, doświadczalnego i przy realizacji usług oraz kalibracją i wzorcowaniem drobnego sprzętu kontrolno-pomiarowego.